Beacons Athletics Schedule

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
25
26
27
28
1
Suffolk University
3:00 PM
2
at Tufts University National Qualifying Meet
10:00 AM

at Tufts University National Qualifying Meet
10:00 AM

Stevens Institute of Technology
12:00 PM

at Curry College
1:00 PM
3
4
Brandeis University
3:00 PM
5
MIT
3:00 PM

Husson University
4:00 PM
6
7
vs St. John Fisher College
@ Auburndale, Fla.
TBA
8
NCAA Division III Indoor National Championship
10:00 AM

at NCAA Division III Indoor National Championship
10:00 AM

vs St. John Fisher College
@ Auburndale, Fla.
TBA
9
NCAA Division III Indoor National Championship
10:00 AM

at NCAA Division III Indoor National Championship
10:00 AM

vs St. John Fisher College
@ Auburndale, Fla.
TBA

vs Houghton
@ @ PFX Spring Games -- Leesburg, Fla. -- Sleepy Hollow Sports Complex Field 1
9:30 AM

vs Olivet
@ PFX Spring Games -- Leesburg, Fla. -- Sleepy Hollow Sports Complex Field 2
2:00 PM

at Endicott College
6:00 PM
10
vs Arcadia
@ PFX Spring Games -- Kissimmee, Fla. -- Fortune Road Complex Field 1
2:00 PM

vs Wheaton College
@ Auburndale, Fla.
3:30 PM

vs Haverford College (Pa.)
@ PFX Spring Games -- Kissimmee, Fla. -- Fortune Road Complex Field 1
4:15 PM
11
12
vs William Paterson University of N.J.
@ PFX Spring Games -- Kissimmee, Fla. -- Fortune Road Complex Field 2
9:30 AM

vs Keystone College
@ Auburndale, Fla.
9:45 AM

vs Wheaton College
@ PFX Spring Games -- Kissimmee, Fla. -- Fortune Road Complex Field 2
11:45 AM

vs Nazareth College
@ Tampa, Fla.
5:00 PM
13
vs Webster University
@ Auburndale, Fla.
TBA

vs Swarthmore
@ Winter Haven, Fla. -- Diamondplex Complex Field 2
12:15 PM

vs University of New England
@ PFX Spring Games -- Winter Haven, Fla. -- Diamondplex Complex Field 3
2:30 PM
14
vs Washington & Jefferson College (Pa.)
@ Auburndale, Fla.
TBA

vs Marietta College
@ PFX Spring Games -- Kissimmee, Fla. -- Fortune Road Complex Field 3
9:45 AM

vs Washington College (Md.)
@ PFX Spring Games -- Kissimmee, Fla. -- Fortune Road Complex Field 2
2:00 PM
15
vs Farmingdale State College (N.Y.)
@ Lakeland, Fla.
11:30 AM

vs Lycoming
@ Davenport, Fla.
2:00 PM
16
at Emerson College
TBA
17
18
19
Roger Williams University
6:00 PM
20
Saint Joseph's College (Me.)
3:00 PM

at Emmanuel College (Mass.)
6:00 PM

at Trinity College
7:00 PM

at Emmanuel College (Mass.)
8:00 PM
21
22
23
at Bridgewater State University Invitational
10:00 AM

at Bridgewater State University Invitational
10:00 AM

at Keene State College
1:00 PM

Plymouth State University
1:00 PM

Keene State College
1:00 PM

at Salem State University
1:00 PM

Plymouth State University
3:00 PM

Keene State College
4:00 PM
24
25
26
UMass Dartmouth
3:00 PM

at Salve Regina University
4:00 PM

at Salve Regina University
6:00 PM
27
at Lasell College
4:00 PM
28
at Bridgewater State University
3:00 PM

Western New England University
3:00 PM

at Bridgewater State University
5:00 PM

at Suffolk University
5:00 PM
29
30
at Tufts University Snowflake Classic
10:00 AM

at Tufts University Snowflake Classic
10:00 AM

at Merchant Marine Academy
12:00 PM

Western Connecticut State University
1:00 PM

University of Southern Maine
1:00 PM

Western Connecticut State University
3:00 PM
31
Salve Regina University
12:00 PM

Emerson College
12:00 PM

Salve Regina University
3:00 PM
1
2
at UMass Dartmouth
3:00 PM

at Endicott College
3:30 PM

at UMass Dartmouth
5:00 PM
3
Castleton University
7:00 PM
4
Framingham State University
3:00 PM

Framingham State University
5:00 PM
5
6
at UMass Dartmouth Corsairs Invitational
10:00 AM

at UMass Dartmouth Corsairs Invitational
10:00 AM

Thomas College (Maine)
10:00 AM

at UMass Dartmouth
12:00 PM

at Plymouth State University
12:00 PM

at Eastern Connecticut State University
1:00 PM

at Castleton University
1:00 PM

at Eastern Connecticut State University
3:00 PM

at Plymouth State University
3:00 PM